گل پیچ GolPich
مسجد جامعی خبر داد

تعطیلی عمده ی مراكز آب چرخانی در تهران

تعطیلی عمده ی مراكز آب چرخانی در تهران گل پیچ: عضو شورای شهر تهران از ضرورت توجه به آب چرخانی آب در این وضعیت كم آبی شهر تهران اطلاع داد.احمد مسجد جامعی، در حاشیه حضور سرزده در ایسنا برای تبریك روز "خبرنگار" با اشاره به این كه این روزها بحث "آب" در تهران بسیار جدی است، اظهار داشت: هم اكنون دامنه های شمالی و جنوبی البرز كل آب خویش را به تهران می دهند، اما باز هم عطش تهران بر طرف نشده است.

وی با بیان این كه هم اكنون آب سدهای لار، لتیان، كرج، ماملو، طالقان و... به تهران می آید و این در حالیست كه هزاران چاه عمیق مجاز و غیر مجاز آب تهران را تامین می كنند، تصریح كرد: با این وجود عجیب است كه با این حال همه آب عطش تهران بر طرف نشده است.

وی با اشاره به اینكه اقتصاد آب و قیمت تمام شده آن را باید محاسبه كرده و ببینیم كه به چه مقدار می توانیم این قیمت را افزایش دهیم، اظهار داشت: البته هیچ كسی گزارش علمی در مورد قیمت "آب" و اقتصاد آن عرضه نكرده است و باید اتفاق مهمی در این خصوص رخ دهد.

مسجدجامعی با بیان این كه باید در مصرف بهینه آب فرهنگ سازی شود، بیان كرد: به یاد دارم در زمان آمدن لامپ های كم مصرف، برای این كه بتوانیم فرهنگسازی درستی داشته باشیم، كار را از خودمان شروع كردیم و تمامی لامپ های ساختمان شهرداری و شورایاری ها تغییر نمود، اما حالا چه؟ در سه تهرانگردی كه به مبحث "آب" اختصاص داشت، حتی راسته ای را كه وسایل مورد نیاز افرادی كه می خواهند كمتر مصرف كنند همچون شیرهای پدالی، شیرهای چشمی و... را پیدا نكردیم و این در شرایطی است كه حالا تجربه های مهم تری آمده است به گونه ای كه از آب ظرفشویی بعنوان آب سیفون استفاده می نمایند، اما هنوز در كشور ما جهت استفاده از تجهیزات ابتدایی مكانی وجود ندارد كه این وسایل ارائه شود.وی با اشاره به این كه شركت "آبفا" هم اعلام نموده است كه حداقل 10 درصد از آب شرب به علت فرسودگی لوله كشی آب دچار هدر رفت می شود، اظهار داشت: می توان با استفاده از فناوری های نوین مانع از هدر رفت آب در شبكه لوله كشی شد و هدر رفت را به حداقل رساند.

مسجد جامعی با بیان این كه در تهران به تجربیات توجهی نمی گردد، اظهار نمود: مثلا ما ظرفیتی به نام "آب چرخانی " داریم كه حدود 200 واحد و مركز در تهران وجود دارند كه آب چرخانی را انجام می دهند، اما می بینیم كه عمده این مراكز تعطیل هستند چون كه هزینه بر بوده و یا تكنسین ندارند و این در شرایطی است كه ما فكر می كردیم در شهرك اكباتان سیستم آب چرخانی وجود دارد كه با جدیت آب را تصفیه كرده و نسبت به آبیاری فضای سبز اقدام می شود، اما متاسفانه شاهد بودیم كه این آب باز چرخانی می شود، اما در نهر فیروزآباد رها شده و این آب باز چرخانی شده به هدر می رود.

وی با اشاره به این كه بر مبنای افق 1410 پیش بینی كردیم كه بهره برداری از آب های خام كاهش پیدا كند، اظهار داشت: البته توافقات اولیه بین آبفا و سازمان فضای سبز صورت گرفته و مقرر شده كه متناسب با آب پوشش گیاهی مقاوم به كم آبی در تهران كاشته شود، اما لازم است كه از تجربیات دیگران بهره برده و عزم جدی در زمینه مصرف كمتر آب داشته باشیم.
1397/05/17
17:01:35
5.0 / 5
5161
تگهای خبر: آب , فضای سبز , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل