گل پیچ GolPich

قوچ مستی، زمان اوج هجوم شكارچیان به حیات وحش

قوچ مستی، زمان اوج هجوم شكارچیان به حیات وحش گل پیچ: كارشناس مسئول نظارت بر امور حیات وحش خراسان شمالی اظهار داشت: قوچ مستی زمان اوج هجوم شكارچیان به حیات وحش (پستانداران) است.


«صالحی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه زمان جفت گیری(قوچ مستی) كل و بز و قوچ و میش از تاریخ 15 آبان ماه است، اضافه كرد: این امر در تاریخ 30 آبان ماه به اوج خود می رسد و تا 15 آذرماه به اتمام خواهد رسید.
وی افزود: اما با عنایت به این كه در دوره مذكور، جمعیت نر كل و بز، قوچ و میش به دنبال جفت یابی هستند و میزان هوشیاری آن ها هم كاسته می شود و حتی امكان دارد برای پیدا كردن جفت از محل زیست گاه خود خارج شود، خیلی از شكارچیان از این فرصت به وجود آمده سوءاستفاده كرده و مبادرت به شكار آنان می كنند.
كارشناس مسئول نظارت بر امور حیات وحش خراسان شمالی اظهار نمود: علاوه بر آن به دلیل این كه این گونه های حیوانی در فصل بهار و تابستان به خوبی تغذیه كرده اند و در این برهه از سال از وزن خیلی خوبی برخوردار می باشند، از همین رو بیشتر شكارچیان در این فصل از سال به محل زیستگاه های این حیوانات هجوم می برند.
وی خاطرنشان كرد: این اداره كل به منظور جلوگیری از شكار غیرمجاز حیات وحش این استان در این برهه از سال نظارت های خویش را تشدید كرده است و به صورت جدی با متخلفان برخورد خواهد نمود.1397/08/19
20:48:42
5.0 / 5
5269
تگهای خبر: آب , باد , برند , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل