گل پیچ GolPich

ادامه دام گذاری ها برای پرندگان مهاجر در روستاهای گیلان

ادامه دام گذاری ها برای پرندگان مهاجر در روستاهای گیلان به گزارش گل پیچ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان اظهار داشت: شكارچیان با دانه پاشی و ممنوعیت در تردد سبب تولید فضای امن سبب جذب پرندگان می شوند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، «امیری» اظهار داشت: عملیات گسترده ای برای جمع آوری دام های هوایی شكار پرندگان و قرق شكنی در بخش رودبنه لاهیجان به اجرا در آمد.
وی ادامه داد: در این عملیات كه با همكاری یگان اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان و ادارات رودسر، املش، لنگرود، سیاهكل و بوجاق و با دستور مستقیم قاضی حوزه قضایی رودبنه و همراهی پاسگاه انتظامی پاسداران رودبنه صورت گرفت، در روستاهای كورنده، ناصركیاده پایین و باركوسرا قرق شكنی انجام شد.
امیری تصریح كرد: معمولاً در فصل شكار برخی روستاها شكارچیان با دانه پاشی و ممنوعیت در تردد سبب تولید فضای امن سبب جذب پرندگان می شوند و بعد از آن با دام گذاری به شكار پرندگان می پردازند كه در همین راستا اداره حفاظت محیط زیست برای بر هم زدن این قرق ها عملیات قرق شكنی را در دستور كار خود قرار داده و در منطقه اجرا كرده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان خاطرنشان كرد: علاوه بر این در كنار قرق شكنی اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان در این عملیات در روستاهای دهبنه، سراجار، ناصركیاده بالا همراهی پرسنل محیط زیست شركت كننده در این مراسم كه حدود 40 نفر بودند به جمع آوری دام های هوایی و تخریب كومه های شكار پرداختند.
وی خاطرنشان كرد: در ادامه تله های شكار پرندگان شكاری را از روی درختان حاشیه تالاب امیركلایه جمع آوری شد.1397/09/17
15:18:49
5.0 / 5
5553
تگهای خبر: تردد , شكار , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل