گل پیچ GolPich

برگزاری هفتمین جشنواره فیلم سبز در پاییز ۹۸

برگزاری هفتمین جشنواره فیلم سبز در پاییز ۹۸ به گزارش گل پیچ دبیر اجرایی جشنواره فیلم سبز اعلام نمود: هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در پاییز سال ۱۳۹۸ برگزار می گردد.دبیر اجرایی جشنواره فیلم سبز در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در پاییز سال ۱۳۹۸ اطلاع داد.
مهدی توحیدپور اضافه كرد: شورای سیاستگزاری مبحث محوری جشنواره هفتم و تاریخ شروع به كار دبیر خانه جشنواره برای پذیرش آثار سینمایی در بخش های گوناگون جشنواره را بزودی اعلام خواهد نمود و از سینماگران، هنرمندان، علاقمندان و كنشگران محیط زیست دعوت می نماییم برای حضور در این جشنواره منتظر فراخوان آن باشند.
وی درباره اهداف برگزاری این جشنواره توضیح داد: مهم ترین هدف ما از برگزاری این جشنواره تشویق هنرمندان به فیلمسازی و توجه به اهمیت حوزه محیط زیست و حفاظت از آن است. دومین هدف این است كه مردم به كمك این ساختار فرهنگی به ارزش حفظ محیط زیست بیشتر پی ببرند و در واقع فرهنگ سازی اتفاق بیفتد اما از همه مهم تر مسئولان و كارگزاران اصلی كشور را كه در واقع هدف اصلی این جشنواره هستند، پای كار بیاورد و توانمند سازد تا در زمینه فرهنگی در حوزه محیط زیست مؤثرتر ظاهر شوند. همینطور یك مساله دیگر هم این است كه ما به كمك این جشنواره یك متریال به دست می آوریم كه در طول سال از آنها در چارچوب یك پكیج آموزشی در مراكز دانشگاهی و مدارس در زمینه آموزش و فرهنگ سازی استفاده می نماییم.
جشنواره‬ فیلم‬ سبز‬ از سال ۷۷ افتتاح شد و كوشید به كمك فیلم های كوتاه و بلندی كه در حوزه محیط زیست و حفاظت از آن تولید شده اند، به فرهنگ سازی بپردازد و مردم را از تهدیدات و مشكلاتی كه گریبان این حوزه را گرفته، آگاه سازد تا از این طریق افراد جامعه را بیشتر در بطن ماجرا قرار بدهد و به كمك آن كارآمدتر و مؤثرتر به حفظ و احیای زیست بوم جانوری و گیاهی و سایر حوزه های محیط زیست كشور بپردازد.
چهار دوره جشنواره فیلم سبز تا سال ۸۴ برگزار گردید اما در دولت نهم و دهم برگزاری آن متوقف گردید. با روی كار آمدن دولت یازدهم، این جشنواره بعد از وقفه ای نسبتاً طولانی بار دیگر شروع به كار كرد و پاییز سال ۱۳۹۸ هفتمین دوره آن برگزار می گردد.

1397/12/15
22:25:12
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: برند , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل