گل پیچ GolPich

كشف كلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان

كشف كلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان به گزارش گل پیچ كارشناسان حیات وحش با استفاده از نقشه برداری ماهواره ای ۱۱ كلونیِ جدید از پنگوئن های امپراطور را در جنوبگان شناسایی كرده اند و این یافته بر مبنای لكه های قهوه ای-قرمزِ فضولاتِ این پرندگان روی یخ های این منطقه به دست آمده است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، کشف این کلونی ها نشان دهنده ۲۰ درصد افزایش در شمار گروه های شناخته شده از پنگوئن های امپراطور در جنوبگان است و تحولی جدید و مهم برای دانشمندانی به حساب می آید که اثرات بحران اقلیمی بر جنوبی ترین قاره جهان را بررسی می کنند.
کارشناسان می گویند: از ۱۱ کلونی یا گروه جدید، یک کلونی پیشتر شناسایی شده اما تایید نشده بود. حالا از وجود ۶۱ کلونی پنگوئن های امپراطور که در سرتاسر جنوبگان پراکنده اند خبر داریم.
کارشناسان در این مطالعه و کنکاش در منطقه جنوبگان یادآور شدند: این کشفِ هیجان انگیزی است. تصاویر ماهواره ای جدید از نوار ساحلی جنوبگان به ما امکان داد کلونی های جدید را پیدا نماییم. البته این خبر خوب است اما کلونی های یافت شده کوچک هستند و تنها پنج تا ۱۰ درصد به شمار کل جمعیت پنگوئن ها اضافه می کنند.
پنگوئن های امپراطور برای تخم گذاری به یخ نیاز دارند و در مناطقی متمرکزند که دسترسی و مطالعه آنها به علت دورافتاده بودن و سرمایی که به منهای ۵۰ درجه سانتیگراد هم می رسد، دشوار است.
برپایه بررسی های سال های اخیر، پنگوئن های امپراطور نسبت به کاهش یخ اقیانوسی که محیط محبوب آنها برای تخم گذاری است، صدمه پذیرند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، با پیشبینی های کنونی درباره تغییرات اقلیم، این زیستگاه احیانا کوچک تر خواهد شد. بیشتر کلونی های تازه کشف شده در حاشیه های دامنه تخم گذاری پنگوئن های امپراتورند و ازاین رو با گرم شدن هوا، این زیستگاه ها احیانا از میان خواهند رفت.
جزئیات بیشترِ این مطالعات در مجله دورسنجی در اکولوژی و محافظت از محیط زیست انتشار یافته است.1399/05/19
23:25:00
5.0 / 5
1679
تگهای خبر: بحران , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل