گل پیچ GolPich

باز پس گیری ۳۰ هكتار از اراضی لواسانات و رودبار قصران

باز پس گیری ۳۰ هكتار از اراضی لواسانات و رودبار قصران رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات از رفع تصرف و خارج شدن بیش از 30 هكتار اراضی ملی این شهرستان از ید متصرفان از شروع سال جاری تا حالا خبرداد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا حسن شکری اضافه کرد: ۳۰ هکتار از این اراضی در اجرای ۲۸ فقره حکم قطعیت یافته قضائی و حدود ۳۰۰۰ مترمربع دیگر نیز در جهت اجرای سه فقره تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و با هماهنگی مقام قضایی بازپس گیری و به دولت بازگردانده شده است.

وی افزود: این تصرفات که توسط افراد سودجو در پلاک های مختلف بخش های لواسانات و رودبار قصران شهرستان شمیرانات انجام شده بود با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و نیروی انتظامی علاوه بر عملیات اجرای احکام و رفع تصرف، تمامی بناها و مستحدثات به وجود آمده روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفته است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه در زمینه حفاظت از عرصه های ملی رویکرد پیشگیرانه در دستور کار قرار دارد، اظهارکرد: در این خصوص تیم های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت مستمر عرصه های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

شکری نقش مردم را در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت: بهترین حفاظت کننده عرصه های منابع طبیعی خود مردم هستند که نقش اساسی و کلیدی را در حفظ این مواهب الهی دارند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اشاره کرد: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری از این منابع باارزش مشارکت داشته باشند.

وی تاکید کرد: فرهنگسازی درباب حفاظت از عرصه های ملی و منابع طبیعی یکی از مؤلفه های مهم و ضروری به شمار می آید که در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران شکری از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های ملی فوراً مراتب را بوسیله سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
1399/08/24
14:14:48
5.0 / 5
1546
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظ , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل