گل پیچ GolPich

گرمایش جهانی زندگی صدها میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد

گرمایش جهانی زندگی صدها میلیون نفر را تحت تأثیر قرار می دهد نتایج یک بررسی نشان میدهد: موج گرما می تواند در مدت ۳۰ سال صدها میلیون نفر را تحت تاثیر قرار دهد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، برآوردهای بدست آمده در یک مطالعه جدید از آن حکایت می کند که با افزایش دمای کره زمین، موج گرمای مهلک می تواند صدها میلیون نفر را تحت تاثیر قرار دهد.
این مطالعه که با همکاری محققان بین المللی تغییرات اقلیمی انجام گرفته، نشان می دهد: در صورتی که اهداف در ارتباط با تغییرات اقلیمی نادیده گرفته شوند، بنگلادش، پاکستان و هند بیشتر در معرض حوادث فاجعه بار ناشی از موج گرما هستند.
محققان اظهار داشتند: در شرایط امروز و با افزایش یک درجه سانتیگرادی دما، شاهد عواقب مرگبار گرمای شدید هستیم. در سال ۲۰۱۵، ۳۵۰۰ نفر در پاکستان به علت موج گرما جان خویش را از دست دادند.
هنگامی که دمای "حباب مرطوب " برای مدت سه روز یا بیشتر بیشتر از ۳۵ درجه سانتیگراد باشد، حوادث ناشی از موج گرما به صورت بالقوه کشنده و مرگبار در نظر گرفته می شود.
به گزارش گل پیچ به نقل از اسکای نیوز، در این بررسی جدید، محققان دریافتند که با افزایش ۲ درجه سانتیگرادی دما تا سال ۲۰۵۰، ۷۷۴ میلیون نفر در معرض گرمای غیرقابل تحمل قرار میگیرند. با افزایش ۱.۵ درجه سانتیگرادی دما این رقم به نصف کاهش پیدا میکند و به رقم ۴۲۳ میلیون نفر میرسد.1400/01/05
23:59:34
5.0 / 5
613
تگهای خبر: دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل