گل پیچ GolPich
سازمان جهانی بهداشت:

اثرات زیست محیطی دخانیات ویرانگر است

اثرات زیست محیطی دخانیات ویرانگر است سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: اثرات زیست محیطی دخانیات ˮویرانگرˮ است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت امروز (سه شنبه) اعلام نمود: صنعت دخانیات تهدیدی بسیار بزرگتر از آن چیزی است که خیلی از افراد تصور می کنند برای اینکه یکی از بزرگترین آلاینده های جهان است.
سازمان جهانی بهداشت این صنعت را متهم کرد که سبب جنگل زدایی گسترده می شود، زمین و آب بسیار مورد نیاز کشورهای فقیر را از تولید مواد غذایی منحرف می کند، سبب رها شدن زباله های پلاستیکی و شیمیایی و همین طور انتشار میلیونها تن دی اکسید کربن می شود.
در گزارش این سازمان با عنوان "تنباکو: مسموم کردن سیاره ما" به تأثیرات کل چرخه از رشد گیاهان گرفته تا تولید محصولات دخانیات، مصرف و ضایعات آن پرداخته شده است.
در حالی که اثرات نامطلوب مواد دخانی از دهه ها قبل به خوبی شناخته شده است، این گزارش بر نتایج زیست محیطی گسترده ترِ آن تمرکز دارد.
"رودیگر کرچ"، مدیر ارتقای سلامت سازمان جهانی بهداشت، صنعت دخانیات را بعنوان "یکی از بزرگترین آلاینده هایی که می شناسیم" محکوم کرده است.
در این گزارش آمده است صنعت دخانیات عامل از میان رفتن حدود ۶۰۰ میلیون درخت در سال است، در حالی که برای کشت و تولید تنباکو سالانه از ۲۰۰ هزار هکتار زمین و ۲۲ میلیارد تن آب استفاده می شود. همین طور حدود ۸۴ میلیون تن دی اکسید کربن منتشر می کند.
به گزارش فرانس ۲۴، وی اشاره کرد: دخانیات بیشترین زباله روی کره زمین را تولید میکنند که حاوی بیش از ۷۰۰۰ ماده شیمیایی سمی هستند که در صورت دور ریختن وارد محیط زیست می شوند. هر یک از ۴.۵ تریلیون ته سیگاری که هر ساله به اقیانوس ها، رودخانه ها، پیاده روها و سواحل راه پیدا می کند می تواند ۱۰۰ لیتر آب را آلوده کند.1401/03/10
20:59:51
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آب , بهداشت , جنگل , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل