گل پیچ GolPich

انباشته شدن پسماندهای پلاستیكی در قطب شمال

انباشته شدن پسماندهای پلاستیكی در قطب شمال گل پیچ: به قول دانشمندان زیست محیطی، پسماندهای پلاستیكی در حال انباشته شدن در مناطق بكر نروژیِ قطب شمال هستند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، كارشناسان نسبت به غلظت زیاد ذرات میكروپلاستیكی در یخ های دریاها اعلام نگرانی كرده اند. به قول آنها پسماندهای پلاستیكی حدودا در هر نقطه از قطب شمال به چشم می خورد و برای پاكسازی زباله هایی كه چند دهه است به دریا ریخته می شوند صدها سال زمان لازم است.
وزیر محیط زیست نروژ در این ارتباط گفته سیاستمداران در گذشته به صورت كامل وسعت این معضل را ثبت نكرده اند. یك گزارش تلفیقی از یك موسسه قطبی نروژی با تاكید بر ضرورت تحقیقات بیشتر در مورد میزان صدمه های احتمالی از پسماندهای پلاستیكی نشان داده است كه اثرات این معضل تابحال بر زئوپلانكتون ها، بی مهرگان، ماهی ها، پرندگان دریایی و پستانداران مشاهده شده است.
تحقیقات نشان داده است كه تنها در یك لیتر از یخ ذوب شده اقیانوس منجمد شمالی ۲۳۴ ذره پلاستیكی یافت شده است كه این میزان بسیار بیشتر از مقدار موجود در آب های آزاد است.
محققان این اتفاق را این گونه توضیح می دهند كه با عنایت به اینكه یخ دریاها از سطح اقیانوس ها شكل می گیرند و این ذرات پلاستیكی هم در سطح آب ها شناورند با یخ زدن سطح آب این ذرات در یخ ها گیر می افتند.
به گزارش بی بی سی، با اینكه دانشمندان هنوز در مورد میزان این تهدید مطمئن نیستند اما نگرانی ها در مورد اثرات این ذرات روی حیات وحش قطب شمال با عنایت به ذوب شدن یخ ها و آزاد شدن ذرات پلاستیك افزایش می یابد.1396/11/21
14:20:49
5.0 / 5
5451
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل