گل پیچ GolPich

حال تالاب انزلی ناخوش است

حال تالاب انزلی ناخوش است به گزارش گل پیچ رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی اظهار داشت: تالاب با تغییرات و تخریبهای گسترده ای مواجه می باشد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، احسان هادی پور در مورد وضعیت كنونی تالاب انزلی اظهار داشت: احوال این تالاب ناخوش است و با تغییرات و تخریبهای گسترده ای دست و پنجه نرم می كند.
وی با اشاره به انقراض 27 هزار گونه گیاهی و جانوری در این تالاب افزود: به سرعت گونه های گیاهی و جانوری از دست می روند، بدون این كه حتی آنها را شناخته باشیم.

وی با بیان این كه تالاب انزلی شبیه یك آزمایشگاه ژنتیك است، تصریح كرد: در كشورهایی كه مشاركت اهالی فرهنگ و هنر در محیط زیست زیاد است، حفاظت بهتری از محیط زیست را شاهد می باشیم.

هادی پور به اهمیت آموزش و ترویج فرهنگ زیست محیطی بعنوان راهكاری برای حل بحرانهای محیط زیستی اشاره نمود و افزود: ما بیشتر از آن كه به رفتارهای لوكس محیط زیستی نیاز داشته باشیم نیاز به ساختاری داریم كه اجازه ندهد كه مطالبه گری های زیست محیطی و پویش ها با شكست مواجه شوند.

وی خاطرنشان كرد: اگر هنر و ادبیات قبل از این وارد عرصه حفاظت از محیط زیست شده بود با این دست اندازیهای گسترده و تخریبهای محیط زیست روبرو نبودیم.

هادی پور تصریح كرد: امروز به ساختار ادبیات، فرهنگ و هنر و علوم انسانی برای كاهش هزینه های محیط زیست نیاز داریم.
1397/10/04
15:19:35
5.0 / 5
4506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل